شبکه های اجتماعی ←
مسواک جی یو ام

هنگام خرید محصولات بهداشت دهان و دندان مراقب باشید

1394/12/12

با اندكي گشت و گذار در بازار مي‌توان مسواك‌هايي را ديد كه اگرچه با برند تجاري معتبر و قيمت به نسبت بالايي به فروش مي‌رسند، اما ظاهر و رنگ پلاستيك اين مسواكها كدر بوده و شفافيت مسواك‌هاي اصل را ندارد.

به هر حال اگر به دليل عدم آگاهي از تقلبي بودن، يكي از اين مسواك‌ها را بخريد، به محض باز كردن بسته‌بندي آن بوي نامطبوع و تند پلاستيك بازيافتي به مشامتان خواهد رسيد.

تفاوت مهم در خصوص توليد اين مسواك‌ها با ديگر اقدامات اینچنینی، خطرات بالاي مصرف آن‌ها براي مصرف‌كنندگان است. پلاستيك بازيافتي طيف وسيعي از ضايعات پلاستيك از كيسه‌هاي نايلوني گرفته تا پلاستيك سرم، آمپول و ديگر ضايعات بيمارستاني را در بر مي‌گيرد.

نكته مهم در اين زمينه احتمال بيماري‌زايي بالاي محصولات توليد شده از پلاستيك‌هاي بازيافتي است. البته اين احتمال بيماري‌زايي با توجه به تماس مستقيم مسواك با محيط داخلي بدن و دهان تقريبا قطعي خواهد شد.

لازم است که هنگام خرید هرگونه محصولات بهداشت دهان و دندان به لیبل های وزارت بهداشت و همچنین لیبل های واردات محصول دقت شده و با خرید از مراکز معتبر و کنترل برچسب های الصاقی از خرید مسواک اصل مطمئن شوید.