شبکه های اجتماعی ←
مسواک جی یو ام

مصاحبه تیم مارکتینگ G.U.M با مجله زندگی ایده آل

1393-12-25

با توجه به آغاز همکاری آقای محمد رضا گلزار با شرکت مهر گستر تامین دارو به عنوان سفیر سلامتی، مجله زندگی ایده آل مصاحبه ای در خصوص بهداشت دهان و دندان و اثرات آن در پیشگیری از بسیاری بیماری ها و همچنین نحوه همکاری این مجموعه با جناب آقای گلزار و استفاده از ایشان به عنوان سفیر سلامت با مدیر مارکتینگ شرکت تامین دارو و مدیر برند G.U.M در ویژه نامه نوروز 1394 خود انجام داد، که متن کامل آن به شرح زیر می باشد:

1. مزاياي استفاده از محصولات بهداشت دهان و دندان چیست؟

محصولات بهداشت دهان و دندان موجب از بين رفتن پلاك ميكروبي مي شوند. پلاک ميكروبي موجب بروز عوارض جدی مثل پوسیدگی دندان، بیماری های لثه و ساير مشکلات مربوط به دندان ها می شود كه اين عوارض نيز بر سلامت بدن تاثير مي گذارند براي مثال عفونت لثه مي تواند موجب عوارض قلبي، ريوي، ديابت، زايمان زودرس در خانم ها يا سقط جنين آنها شود بنابراين مي توان گفت مزيت استفاده صحيح از محصولات بهداشت دهان و دندان خوب و با كيفيت، محافظت از سلامت بدن مي باشد. بين سلامت بدن و سلامت دهان و دندان ارتباط مستقيم وجود دارد از طرف ديگر بيماران قلبي يا افراد ديابتي سه برابر افراد عادي ريسك ابتلا به عفونت لثه را دارند و رعايت بهداشت دهان و دندان براي ايشان از اهميت ويژه اي برخوردار است.

2. راه حل محصولات بهداشت دهان و دندان G.U.M براي حذف پلاك ميكروبي چيست ؟

پلاك ميكروبی لايه اي است كه از پروتئين های موجود در بزاق، باکتری ها، مواد سمی و باقیمانده موادغذایی تشکیل شده است و روي سطوح دنداني مي نشيند و عامل اصلي ايجاد پوسيدگي دندان و عفونت لثه به شمار مي رود.

برند G.U.M توصيه مي كند كه حذف پلاك ميكروبي در سه مرحله مسواك زدن، نخ دندان كشيدن و مراقبت هاي تكميلي شامل استفاده از انواع خمير دندان، دهان شويه، مسواك بين دنداني، زبان پاك كن و ... انجام شود و همچنين مراجعه به دندان پزشك را هر شش ماه يكبار، جهت بررسي مشكلات دهان و دندان توصیه مي كند.

3. نتیجه اجراي روش سه مرحله اي پیشنهادی بهداشت دهان و دندان G.U.M و استفاده از محصولات اين برند را چگونه بيان مي كنيد؟

دندان های سالم، سفید و درخشان در قاب یک لبخند زیبا هدیه G.U.M به مصرف کنندگان این محصولات می باشد. این لبخند نه تنها بازتاب سلامت جسم و روح است بلکه پل ارتباطی با اجتماع به حساب می آید و تعیین کننده سبک زندگی فرد است به همین دلیل هست که ما در تبلیغات خود شعار "بیشتر از سلامتی" را مطرح می کنیم.

4. ویژگی هایی که محصولات بهداشت دهان و دندان G.U.M را نسبت به سایر رقبا متمایز می کند چیست؟

محصولات G.U.M دارای ويژگي هاي منحصر به فردي هستند كه به عنوان اختراع به ثبت رسيده اند و تکنولوژی ساخت انحصاری (Patent) دارند و تکنولوژی به کار رفته در تولید آنها توسط کمپانی های دیگر تولید کننده محصولات بهداشت دهان و دندان قابل اجرا نیست. اين موارد عبارتتد از :

1. چيدمان گنبدي شکل الیاف ( دام تريم) كه موجب قرار گرفتن مسواک در زاویه صحیح (45 درجه) برای مسواک زدن مي شود.

2. گرد و نرم بودن نوك الياف مسواك ها كه موجب حرکت نرم و روان مسواک روی دندان ها مي شود.

3. ساختار تارو پودي در الياف مسواك ها كه موجب برداشت بالای پلاک میکروبی مي شود.

4. قابلیت پهن شدن نخ دندان ( ويژگي اكسپندينگ) در برخورد با بزاق دهان كه موجب نفوذ راحت نخ در فضاهاي بين دنداني و برداشت پلاک میکروبی بيشتر مي شود.

5. ويژگي اوریجينال وايت كه موجب برداشت لکه های دندانی (Stain) از سطوح بين دنداني مي شود.

6. امكان شاخه شاخه شدن الیاف مسواك در تماس با بزاق (ویژگی میکرویی) كه موجب نفوذ الياف مسواك در فضاهاي بين دنداني و شيار لثه مي شود.

5. درتبلیغات محصولات بهداشت دهان و دندان G.U.M همواره به این نکته اشاره می شود که علمی ترین محصولات می باشند دلیل این ادعا چیست؟

در پاسخ به این سوال كافيست به اين نكته اشاره شود كه محصولات G.U.M سال ها پیش از اینکه اهمیت محافظت از لثه در تحقیقات مختلف به اثبات برسد، محصولات خود را به گونه ای طراحی نموده است که مراقبت از لثه و برداشت موثر پلاک میکروبی به بهترين نحو از طریق آنها ممکن باشد. حضور ماساژور لثه در اولین مسواک استاندارد معرفی شده توسط این کمپانی و نيز انتخاب نام G.U.M كه مخفف Gentle Uletic Massage (ماساژ ملايم لثه) می با شد گواه اين ادعا است.

6. آیا كيفيت و اثر بخشي محصولات بهداشت دهان و دندان G.U.M مورد تائيد مراكز علمي معتبر می باشد؟

در حال حاضر محصولات G.U.M یکی از معدود برندهای بهداشت دهان و دندان در دنیا بوده که دارای تائیدیه FDA (گواهینامه سازمان غذا و داروی امریکا) می باشد. همچنین این محصولات مورد تائید انجمن دندان پزشکان امریکا (ADA)، گواهینامه CE اروپا، تائیدیه وزارت بهداشت و درمان ایران و برچسب اصالت کالا است.

7. نام برند شما G.U.M هست اما همواره نام برند BUTLER را همراه با آن می شنویم، رابطه این دو برند با یکدیگر چیست؟

G.U.M برندی است با بیش از صد سال سابقه که اولین مسواک استاندارد مورد تائید دندان پزشکان را ارائه نمود. این مسواک به خاطر طراح آن دکتر John O Butler به نام مسواک باتلر شناخته شد و تا سالیان زیاد محصولات این برند با این نام معرفی می شدند. در ادامه فعالیت کمپانی SUNSTAR در شیکاگو امریکا كه دامنه وسیع از محصولات را داشت، برای محصولات تخصصی خود جهت استفاده دندان پزشکان برند BUTLER و برای محصولات عمومی بهداشت دهان و دندان خود برند G.U.M را در نظر گرفت.

8.آیا شرکت وارد کننده محصولات G.U.M فعالیت های خاصی در راستای بهبود بهداشت دهان و دندان جامعه انجام می دهد؟

شرکت تامین دارو به عنوان نماینده انحصاری محصولات بهداشت دهان و دندان G.U.M در ایران با توجه به دامنه وسیع محصولات و قابلیت های ویژه آنها، فعالیت های گوناگونی را در راستای ارتقا فرهنگ پیشگیری در حوزه بهداشت دهان و دندان انجام می دهد که از آن جمله می توان به همکاری های این شرکت با موسسه اطلاع رسانی دندان پزشکی وابسته به وزارت بهداشت و درمان، انجمن دیابت گابریک، مرکز دندان پزشکی معلولین تاف و صد ها حضور اسپانسری در کنگره ها، همایش ها و رویدادهای مربوط به آموزش بهداشت دهان و دندان اشاره کرد که البته حضور در مدارس و مهدکودک ها و همکاری در فعالیت های آموزش بهداشت و تشخیص مشکلات دهان و دندان کودکان همراه با اساتید بزرگ دندان پزشکی کشور را هم باید در کنار این فعالیت ها ذکر کرد.

9- کودکان به عنوان نسل بعدی جامعه ما چه جایگاهی در فعالیت اجتماعی شرکت تامين دارو دارند؟

كاهش آمار پوسيدگي از اهداف مهم بهداشت دهان و دندان در حوزه پيشگيري است و از انجا كه امار پوسيدگي دنداني در كودكان بيشتر می باشد آموزش بهداشت دهان و دندان به آنها در فعاليت هاي شركت تامين دارو اولويت اول هست. همچنين آموزش خانواده ها در رابطه با اهميت استفاده از فيشور سيلانت(شيار پوش) نيز در فعاليت هاي اين شركت اهميت بسيار دارد.

10. ايده برگزيدن سفیر سلامتی چگونه شكل گرفت؟

شرکت تامین دارو جهت اجرای تعهدات خود در راستای مسئولیتهای اجتماعی شرکتهای تجاری، افتخار عضویت در نهاد بین المللی United Nations Global Compact را دارد. طرفین این معاهده موظف هستند تا سالانه اقدامات اجتماعی خود را به سازمان ملل گزارش دهند.این اقدامات می تواند شامل فعالیت در حوزه سلامت، محافظت از محیط زیست و سایر اقدامات بشر دوستانه و اجتماعی باشد. شرکت تامین دارو هم در راستای تعهدش به این معاهده و نیز با توجه به ماموریت خود که کمک به ارتقا سلامت و بهداشت جامعه با ارائه بهترین و با کیفیت ترین محصولات در راستای پیشگیری و درمان بیماری هاست، سعی دارد در زمینه پیشگیری از بیماری ها و ارتقا سلامت دهان و دندان در میهن عزیزمان نهایت کوشش خود را بنماید. در این راستا واردات محصولات G.U.M که علمی ترین محصولات بهداشت دهان و دندان هستند توسط این شرکت صورت گرفت و اکنون بعد از معرفی این محصول به بازار که قسمتی از ماموریت شرکت تامین دارو به شمار می آید زمان آن رسیده بود تا تعهد این شرکت در راستای کمک به ارتقا سلامت و فرهنگ پیشگیری از بیماری های دهان و دندان نیز اجرا شود و صد البته که نیاز بود تا از بین چهره های محبوب فردی را به عنوان سفیر سلامتی معرفی کنیم که با بررسی هایی که انجام شد آقای محمد رضا گلزار كه نماد سلامتي و زيبايي شناخته مي شوند به عنوان سفیر انتخابی مد نظر قرار گرفتند و خوشبختانه ایشان هم که در زمینه همکاری با برندها بسیار سخت گیر هستند و برای اطمینان از اعتبار و کیفیت یک برند تیم تحقیقاتی دارند، همکاری با G.U.M را به عنوان اولین سفیر سلامتی پذیرفتند و اینگونه بود که بعد از 12 سال از آخرین حضور ایشان در کنار یک برند تجاری، همکاری با G.U.M را آغاز نمودند.

11. چرا آقاي گلزار به عنوان سفير سلامتی انتخاب شدند؟

ایده انتخاب آقای محمدرضا گلزار با محصولات بهداشت دهان و دندان G.U.M به عنوان سفير سلامتی در راستای شعار این برند شکل گرفت. شعار برند G.U.M، Healthy GUMS. Healthy Life. می باشد، برداشتی که از معنای این شعار می شود و از نظر علمی هم کاملا صحیح است ارتباط مستقیم سلامت لثه با زندگی سالم است. سلامت زندگی در نگاه اول سلامت جسم در طول زندگی بوده که بزرگترین موهبت الهی به شمار مي آید و در نگاه دوم تاثیر این سلامت بر روند زندگی و کسب موفقیت های شغلی، اجتماعی و... می باشد.

از آنجا که آقای گلزار از جمله بازيگراني هستند که سلامت جسمانی، ظاهر مناسب و موفقيت بسيار در كارشان دارند گزینه مناسبی برای اثبات اين شعار و سفیر سلامتی بودند و قصد داریم از این راه توجه مردم را به لبخند ایشان که موید سلامت لثه و دندان های ایشان هست جلب کنیم و تاثیر این سلامت بر کیفیت زندگی و موفقیت ایشان را گوشزد نماییم.

12. در پایان لطفا توضیح بدهید که آقای گلزار به عنوان سفیر سلامتی چه اقداماتی را انجام خواهند داد؟

شرکت تامین دارو در راستای ارتقا فرهنگ پیشگیری در حوزه سلامت بهداشت دهان و دندان طرحی را به نام GUM SCHOOL آماده اجرا دارد این طرح يك برنامه جامع آموزش بهداشت دهان و دندان براي تمامي افراد جامعه و با تمركز ويژه روي آموزش كودكان و ارائه روش هاي پيشگيري و مراقبت براي افراد با ريسك بالاي بيماري هاي دهان و دندان بخصوص عفونت لثه است كه از جمله آنها مي توان به افراد ديابتي، بيماران قلبي، مبتلايان به بيماري هاي خود ايمني و... اشاره كرد. آقای گلزار به اصطلاح کلید اجرای این طرح را خواهند زد و در شروع طرح با توجه به اهمیت بالای آموزش بهداشت دهان و دندان به کودکان، طی برنامه هایی مشخص محصولات G.U.M را در اختیار کودکان نیازمند قرار خواهند داد و تیمی که با ایشان همکاری می کنند به آموزش این کودکان می پردازند.

در مراحل بعدی آقای گلزار با حضور در رویدادهای مختلف مربوط به بهداشت و سلامت دهان و دندان برای گروه های خاص اهمیت بهداشت دهان و دندان را به ایشان متذکر خواهند شد. همچنین طی این مدت پوسترها و بیلبوردهایی با عکس ایشان تهیه خواهد شد که در آنها نیز افراد را به حفظ بهداشت دهان و دندان تشویق خواهند کرد.